środa, 18 grudnia 2013

Nigdy nie jest za późno na realizację marzeń

spełnianie marzeń, realizacja celów

Zawsze jest czas na realizację marzeń dowolnego formatu, nie tylko tych drobnych, ale i wielkich. Nie ma na co czekać, życie jest tylko jedno, nikt za nas go nie przeżyje. Nie mamy drugiej szansy, następnego życia, w którym będziemy bardziej odważni, rozwojowi, chętni zmianom i lepiej zorganizowani. Dlatego trzeba żyć pełną piersią, czerpać od losu pełnymi garściami. Tu i teraz. Nie za rok, dwa czy piętnaście lat. Dziś, zaraz, w tej chwili. Nawet jeśli myślisz, że twoje cele i marzenia są "zbyt" ambitne. Bo co to tak właściwie znaczy, poza tym że brak ci pewności, odwagi i wiary w siebie? Nawet jeśli nie masz dość pieniędzy, to zawsze - jeśli tylko zechcesz - znajdziesz sposób, by je zdobyć.Myślisz, że jesteś na coś za stara/-y? Że to, co czym marzysz jest dla młodszych? Uwierz w siebie, uwierz, że możesz sięgnąć po co tylko zechcesz i nie jest istotne ile masz lat. Nie oglądaj się na innych, na oceniające cię osoby, nie bój się krytyki. To tylko twoje życie, tylko twoje marzenia. Innym nic do tego.

Całe dorosłe życie marzyłam, by się wspinać, by wejść w tę niegdyś dla mnie elitarną wspólnotę osób, które łączy miłość do rozgrzanego słońcem wapienia i granitu. I wreszcie, gdy miałam prawie 30 lat, spełniłam swoje pragnienie. Wiem, że wiele osób zaczynało się wspinać, gdy było dziećmi i można by pomyśleć, że taki wiek to już zbyt późno, że niczego w tej dziedzinie nie osiągnę. W pewnym sensie to prawda, ale nie wspinam się dla osiągnięć, sławy i chwały, profesjonalnie i sportowo, to po prostu moja pasja, robię to dla siebie, a nie dla innych. Wcześniej, przez wiele lat miałam jedynie wymówki, od braku czasu, przez nieobecność w moim życiu osoby, która by mnie wspinaczki nauczyła, po wyimaginowane lęki wysokości i przestrzeni. A tak naprawdę brakowało mi "spręża" - odwagi i woli, by zrobić pierwszy krok.


Ty też możesz w każdej chwili zacząć spełniać swoje marzenia. Jak? Pozbywając się ograniczeń i lęków oraz... dokładnie, konkretnie planując swoje działania. Jeśli marzysz o egzotycznej wycieczce, o efektywnym kursie, o zostaniu malarką czy kimkolwiek innym najpierw sporządź plan realizacji swojego marzenia. Co możesz zrobić i w jakiej kolejności, by przybliżyć się do swojego celu? Weź kartkę i zapisz to krok po kroku. Jeżeli cel wymaga, byś skończył kurs, to znajdź odpowiedni i zapisz się na niego. I pamiętaj, że to tylko twoje życie, jedno jakie jest ci dane. Nie zostaliśmy powołani na świat, by cierpieć, martwić się i być biernym, ale by kochać, odnosić sukcesy i realizować się oraz ciągle, nieustannie wzrastać, sięgać po nowe rzeczy, stawiać sobie nowe śmiałe cele. Nie bój się nie tylko marzyć, ale i realizować marzenia. 


"Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię". Johann Wolfgang von Goethe 

"Nie czekaj. Pora nigdy nie będzie idealna." Napoleon Hill

7 komentarzy:

 1. Uwielbiam ten drugi cytat Goethe.
  Zamierzam codziennie zaczynać dzień recytując głośno ten cytat.

  Pozdrawiam i miłego dnia!
  Justyna

  OdpowiedzUsuń
 2. Sam tytuł posta przyciągnął mnie niczym magnes :-)
  Wspaniałe podejście. Nigdy nie jest za późno na podjęci jakiejś decyzji i realizację marzeń.
  Pozdrawiam mega pozytywnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo motywujący wpis, też chcę cos zmienic w moim zyciu aby było ciekawsze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wujek Google pomogl mi odnaleźć Twojego bloga. Będę czytać i obserwować:) Dziękuje ze jesteś

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze pięć lat temu byłem w takim dole że nie uwierzyłbym w to co teraz robię, zgadzam się w 100 procentach z Tobą. JESTEŚMY KOWALAMI WŁASNEGO LOSU. Ludzi "sukcesu" od ludzi "przegranych" (daje cudzysłów bo sukces i porażka są względne, wystarczy zmienić zasady i wszystko się odwraca) różni to że Ci pierwsi wierzą w swoją i cudzą moc, Ci drudzy tylko w cudzą.
  Jutro jest ostatni dzień roku, dobry na podsumowanie tego i zaplanowanie przyszłego, pozdrawiam.

  Aquarius bezzniewolenia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny tekst! Codziennie powinniśmy go czytać przy porannej kawie - ku zwiększeniu motywacji:) Często rano wstajemy pełni zrezygnowania i frustracji, ponieważ idziemy do znienawidzonej pracy - czy warto? Zmotywujmy się, poszukajmy swojej pasji, którą będziemy mogli realizować zawodowo, idźmy na szkolenie, naładujmy się pozytywnie:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Inspirujący tekst! Ludziom często brakuje odwagi by zrobić coś, o czym marzą jeśli to wykracza poza jakieś standardy, jak np. wiek. Masz rację, na realizację marzeń nigdy nie jesteśmy za starzy, najważniejsze to wyznaczyć sobie cel i nawet mimo przeciwności do niego dążyć.Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za wszystkie dodane komentarze. Dodają mi wiary, że to co piszę jest inspirujące i pomocne.