czwartek, 7 sierpnia 2014

Pogódź się z tym, na co nie masz wpływu

Jak pogodzić się z tym, co co się nie ma wpływu
Nie wszystko możemy zmienić. Niektóre zmiany są poza naszym zasięgiem. Czasem przydarzają się nam rzeczy, które nie są dla nas dobre, pomimo wiary, że potrafimy przyciągnąć tylko te pozytywne. I wtedy buntujemy się. Wątpimy w siebie i w Wszechświat, Boga lub inną siłę sprawczą, której istnienie wyznajemy. Tracimy wiarę. Nie chcemy przyjąć do wiadomości, że jesteśmy słabi, że nie dajemy rady, że nie potrafimy pomóc. 

Pamiętaj, że nie jesteś wszechmocny. Nie jesteś Bogiem. Masz prawo być słaby, bezsilny i bezradny. Daj sobie to prawo.

Po prostu... 

ODPUŚĆ SOBIE. ODPUŚĆ SOBIE. ODPUŚĆ SOBIE.

Stań przed lustrem, spójrz w twarz tej niezwykłej, dobrej i pięknej istoty, którą jesteś i powiedz jej głośno: "Daję sobie prawo do bycia słabym. Daję sobie prawo do bycia bezradnym. Kocham i akceptuję siebie. Kocham moje życie we wszystkich jego przejawach". 

Dziś wydaje ci się, że niektóre rzeczy, które się przydarzają, są złe. Ale pomyśl, że wszystko, co się dzieje ma sens. Nie musi być "jakieś". Po prostu ma sens. Przyszedłeś na świat po to, by się uczyć. Popatrz na to z perspektywy odrabianej lekcji. Życie to szkoła, nabierasz doświadczenia i niezbędnych umiejętności. Doskonalisz się i rozwijasz, nawet jeśli lekcja oznacza cierpienie. Nie buntuj się, po prostu odpuść. I żyj dalej. Zaakceptuj swoją niemoc. Kochaj siebie :).

Życzę Ci dobrego dnia :).

6 komentarzy:

 1. Nie jesteś Bogiem fakt-ale niestety otoczenie tez nas kształtuje, obserwujemy je i jestesmy poddawani ocenie jak i również sami oceniami. Gdy widzimy, ze ktos sobie z czyms radzi a my nie...łatwo jest siebie osądzić. Ale warto odpuszczać!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie o to chodzi - by nie oceniać i by niczego sobie nie robić z bycia ocenianym :). Nie jesteśmy perfekcyjni - nie wymagajmy tego od siebie i od innych. Żyjmy pełnią życia - swojego życia. Nie jesteśmy doskonali - nikt nie jest.

   Usuń
 2. Jak pięknie napisane :) Na wiele rzeczy nie mamy wpływu i tak jak napisałaś nie warto się tym zadręczać. Dobrze jest cieszyć się tym co mamy i czerpać z tego satysfakcję.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest taka krótka modlitwa: Marek Aureliusz
  "Boże, użycz mi pogody ducha,
  Abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić,
  Odwagi, abym zmieniał, to, co mogę zmienić
  I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego."

  Ten prosty i krótki tekst niesie w sobie więcej mocy niż nie jedna mądra księga. Pomagał mi i pomaga w trudnych chwilach. Często walimy głową w mur narzekając że boli... Klasyka w naszym kraju to narzekanie na pogodę :-D Proszę jaki mamy wpływ na pogodę? Przecież jest ona taka jaka jest, ani dobra ani zła! W sumie gdyby nie było na świecie ludzi to by nie było właśnie dobra i zła. Ten dualizm to nic więcej jak etykiety które oddalają nas od prawdy. Pogody w serDuchu :) życzę, Aquarius.

  OdpowiedzUsuń
 4. łatwo sie mówi..., pisze,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wcale nie tak łatwo. Wiem, że pogodzenie się z tym, co od nas niezależne jest trudne, ale czasem to jedyna rzecz, którą możemy dla siebie zrobić. Pozdrawiam serdecznie :).

   Usuń

Dziękuję serdecznie za wszystkie dodane komentarze. Dodają mi wiary, że to co piszę jest inspirujące i pomocne.