poniedziałek, 11 lipca 2016

Kilka dobrych rzeczy, które możesz już dziś zrobić dla swojego ciała

I to już, od teraz. Nie, nie jutra i nie dopiero po wakacjach :). Im szybciej zaczniesz, tym lepiej, ponieważ prędzej zauważysz pierwsze efekty.

Po pierwsze zadbaj o siebie. Zrób podstawowe badania, zbadaj piersi i zrób cytologię – jeśli jesteś kobietą. Zmień nawyki żywieniowe, ogranicz tłuszcze i słodycze – nie od razu, ale stopniowo. Biały cukier i białą mąkę zastąp zdrowszymi odpowiednikami. Po pewnym czasie poczujesz, że masz dodatkową energię, a po zdrowych, zbilansowanych posiłkach będziesz czuć się lekko.

Po drugieyoga. Wspaniale dotlenia, uczy jak rozpoznawać sygnały płynące z ciała i czym jest świadome oddychanie. Dla mnie yoga to 100% zalet. Warto wybrać się choćby raz na zajęcia i sprawdzić, czym ona tak naprawdę jest i co nam daje.

Po trzeciefitness, rower, bieganie, pilates. Aktywności, które pozwolą ci spalić zbędne kilogramy i wyrzeźbić piękną sylwetkę. Wybierz coś dla siebie, sportów jest mnóstwo i na pewno znajdziesz taki, który będzie dla ciebie odpowiedni. Pilates i fitness możesz ćwiczyć w domu, filmików w sieci jest tak dużo, że nie potrzebujesz żadnych nakładów finansowych, by ćwiczyć.

Po czwartecodzienny spacer. Ucz się uważności. Zacznij zauważać detale, których w codziennym biegu do pracy, sklepu, po dziecko do przedszkola nie zauważasz. Rozejrzyj się wokół, oddychaj głęboko i świadomie. Wyłącz myślenie, szczególnie to negatywne. Te 20 minut ma być tylko twoje, to nie czas na zmartwienia.

Po piąte chwila dla siebie. Usiądź w ciszy, skup się na tym, co mówi twoje ciało, czego potrzebuje. Poczuj każdą część ciała oddzielnie. Naucz się je kolejno rozluźniać. Znajdź czas na tę chwilę relaksu codziennie. Choćby wieczorem przed zaśnięciem. Tylko ty i twoje ciało, nic więcej.

Nie poddawaj się, a na pierwsze efekty nie będziesz długo czekać. Niektóre dni będą trudniejsze, odpuścisz sobie trening, najesz się ciasteczek. Nie wymagaj od siebie 100% motywacji każdego dnia. Pozwól sobie na słabość, ale pamiętaj o systematyczności. Nawet jeśli potraktujesz te porady wybiórczo, to i tak będzie dobrze: zrobisz dla siebie coś dobrego – przecież to Ty jesteś swoim najlepszym przyjacielem :). Dbaj o siebie :).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję serdecznie za wszystkie dodane komentarze. Dodają mi wiary, że to co piszę jest inspirujące i pomocne.