czwartek, 25 sierpnia 2016

10 pytań, które pomogą ci okryć twój największy talent


Talent, pasja życia, to coś, co pozwoli ci dotrzeć bardzo daleko, o wiele dalej, niż myślisz. Jest czymś niezwykle ciekawym, dającym olbrzymią satysfakcję, czymś co sprawia, że czujesz przyjemny dreszcz i zaczynasz wędrować ścieżką marzeń... Robiąc to, co jest Twoją prawdziwą pasją będziesz czuć się naturalnie i lekko, a praca będzie ci się kojarzyła wyłącznie z przyjemnością. Ale jak dowiedzieć się, co to jest?

Talenty naprawdę da się pomnożyć i nie ma w tym nic złego. Dzięki pieniądzom, które zarobisz, będziesz mógł się rozwijać, nie będziesz odczuwać stresu związanego z niedostatkiem i wiele rzeczy stanie się Twoje. Jeśli więc chcesz żyć w obfitości, realizując swoje marzenia i pracując robiąc to, co kochasz, ale nie wiesz, jaki jest Twój ukryty talent, to spróbuj odpowiedzieć sobie na 10 poniższych pytań. Przygotowałam je z troską o Ciebie, aby doprowadziły Cię one do odkrycia unikalnego skarbu, jaki w sobie nosisz.

Poniżej znajdziesz 10 pytań, które pomogą Ci w odkryciu Twojego talentu i pomnożeniu go... z zyskiem.

1. Co zrobiłeś w swoim życiu, z czego jesteś naprawdę dumny?

2. Rozmowa na jaki temat daje ci dużą satysfakcje?

3. W czym jesteś dobry?

4. Czy kiedykolwiek opisałeś historię swojego życia?

5. Jakie przeszkody pokonałeś w życiu? W jaki sposób?

6. W jaki sposób spędzasz weekendy?

7. Jakim typem osobowości jesteś?

8. Jakie masz wykształcenie i jakie stanowisko zajmujesz w pracy?

9. Jakie czynności wykonujesz z radością i zaangażowaniem?

10. Za co chwalą cię przyjaciele, rodzina, znajomi i przełożeni?

Odpowiedzi na te pytania powinny wskazać ci drogę, którą powinieneś podążać i pomóc ci nazwać rzeczy, które uwielbiasz robić, bo w gruncie rzeczy to właśnie one są twoimi talentami. Odpowiedź na pytanie dotyczące życiowych przeszkód pokaże ci, że potrafisz walczyć i że nie poddasz się, kiedy wystąpią ewentualne przeciwności.


Ciekawa jestem, co odryłeś/-aś? Napisz proszę o tym w komentarzu pod postem.

2 komentarze:

  1. Jestem dumna, że zdałam maturę mając 40 lat. W zasadzie to jeden z moich największych sukcesów. Twoje pytania otwarły mi oczy na to, jak bardzo lubię się uczyć nowych rzeczy. Teraz jeszcze muszę się zastanowić, jak to wykorzystać. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wykształcenie jest jedną z ważniejszych rzeczy w życiu i bardzo się przydaje, a ty odważyłaś się sięgnąć po więcej w tym względzie. To było mądre posunięcie. Wierzę, że to pomoże ci odkryć w sobie potencjał i pasję :).

      Usuń

Dziękuję serdecznie za wszystkie dodane komentarze. Dodają mi wiary, że to co piszę jest inspirujące i pomocne.