piątek, 12 sierpnia 2016

Jak zmienić negatywne przekonania o pieniądzach?


W poprzednich częściach opisałam najczęstsze mity dotyczące pieniędzy, które są fałszywe i które należy zmienić, by zacząć zarabiać i osiągnąć sukces. Teraz chciałabym opisać, jakie kroki trzeba podjąć, by te złe i szkodliwe nawyki myślowe zmienić.

JAK UZDROWIĆ MYŚLI I ZACZĄĆ ZARABIAĆ:

 • Czytaj książki, które poprawią twoje postrzeganie pieniądza. "Bogaty ojciec, biedny ojciec" Robeta Kiyosaki to klasyka gatunku, absolutna podstawa, od której warto zacząć. "Myśl i bogać się" Napoleona Hilla to kolejna pozycja z listy. No i polecam do obowiązkowego przeczytania "Moc przyciągania pieniądza" Josepha Murphy'ego - to ten pan od "Potęgi podświadomości".
 • Codziennie powtarzaj afirmacje. Kiedyś sądziłam, że to głupie, jednak później sama doświadczyłam ich potężnego działania. Oczywiście to nie jakieś czary-mary, ale technika "programowania" układu nerwowego, opisana i przebadana naukowo. Możesz skorzystać z gotowych afirmacji, które Murphy podaje w swojej książce. Są bardzo skuteczne, pozwalają pozbyć się negatywnych przekonań i zastąpić je zdrowym podejściem do pieniądza, a przede wszystkim otworzyć swój umysł na przepływ strumienia nieskończonej obfitości. I cieszyć się nią bez wyrzutów sumienia.
 • Spisuj afirmacje. Tej techniki jeszcze nie próbowałam, ale podejrzewam, że może być równie skuteczna, jak poprzednia. Wiem, że moja koleżanka stosowała ją w celu wzmocnienia poczucia własnej wartości i udało jej się to zrobić. Polega ona na przepisywaniu około 20 do 30 razy tego samego zdania wieczorem, przed pójściem spać, np. "Jestem wdzięczna, że zarabiam teraz 3000 zł na miesiąc" lub "Jestem mądry i wartościowy, zasługuję na wszystko, co najlepsze w życiu, zasługuję na to, by dużo zarabiać". Podczas pisania staraj się poczuć, jakby to była prawda, że właśnie teraz dostajesz na konto przelew tej wysokości i że dzieje się tak co miesiąc. Na pewno na początku poczujesz się niepewnie, a może nawet głupio, ale nie szkodzi - musisz być konsekwentny. Nie chodzi o to, żeby się oszukiwać, jak twierdzą niektórzy ludzie podważający sens afirmowania, ale by nakręcić mózg na wyszukiwanie odpowiednich informacji z zewnątrz, odpowiednie ich interpretowanie oraz wcielanie w życie.
Pewnie przez jakiś czas negatywne przekonania będą się jeszcze pojawiały w twojej głowie, ale zmiana ich jest jedynie kwestia czasu. Pamiętaj, że fałszywe schematy myślowe blokują ciebie, twój rozwój i osiągnięcie dobrobytu, więc zmiana ich jest konieczna by się rozwijać, cieszyć pełnią życia i przyciągnąć pieniądze oraz obfitość.

2 komentarze:

 1. Zmiana takich nawyków myślowych o pieniądzach jest trudna, ale możliwa. Cały czas nad tym pracuję i widzę już pierwsze efekty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się i trzymam kciuki za Twoją pracę nad nawykami :). Pewnie, że jest możliwa, w końcu jesteśmy panami swoich myśli, a nie odwrotnie :).

   Usuń

Dziękuję serdecznie za wszystkie dodane komentarze. Dodają mi wiary, że to co piszę jest inspirujące i pomocne.